Δευτέρα 6 Φεβρουαρίου 2017

Ηττα της ποδοσφαιρικης ομαδας της Καστοριας στην Αριδαια απο τον Αλμωπο

Παρά την πολύ καλή της εμφάνιση στο β΄ημίχρονο, η Καστοριά γνώρισε την ήττα με 2-0, από τον Αλμωπό, στο φιλικό παιχνίδι που έγινε στην Αριδαία.

Ένα ημίχρονο δεν ήταν αρκετό για την Καστοριά, να αποφύγει την ήττα στο φιλικό παιχνίδι, που έγινε στην Αριδαία, με τον τοπικό Αλμωπό, από τον οποίο γνώρισε την ήττα με σκορ 2-0.

Η Καστοριά, που βρέθηκε νωρίς πίσω στο σκορ, αφού στο 6΄ο Ελευθεριάδης Λ. με σουτ άνοιξε το σκορ, προσπάθησε να αντιδράσει στο 12΄, αλλά ο Astrauskas που βρέθηκε σε θέση για γκολ, δεν κατάφερε να φέρει το παιχνίδι στα ίσα. Ο Αλμωπός, που ήταν καλύτερος στο α΄ημίχρονο, κατόρθωσε να διπλασιάσει τα τέρματα του στο 28΄, όταν ο Κοβάτσης με σουτ έκανε το 2-0.

Στην επανάληψη η Καστοριά αντέδρασε κι έχασε τρεις κλασικές ευκαιρίες με τους Αντωνιάδη, Πετρίδη και Damzi, οι οποίοι δεν μπόρεσαν να σκοράρουν απο ευνοϊκή θέση. Αντίθετα ο Αλμωπός στερήθηκε απο την επίτευξη ενός τρίτου τέρματος, αφού ο Γιαρμάς απέκρουσε πεναλτυ του Ζαρογιάννη στο 65΄.

Πολύ καλή ήταν η διαιτησία του κ. Μιχαηλίδη Γ. και των βοηθών του κου Κύρου Χρ. και της κας Μιχαηλίδου Δ., άπαντες του Σ. Δ. Π. Πέλλας

Οι συνθέσεις:

ΑΛΜΩΠΟΣ ΑΡΙΔΑΙΑΣ: Μένιος, Κιουατζόπουλος, Αναστασιάδης, Παπαζούδης, Ρογγότης, Μουρατίδης, Παπαευθυμίου, Ελευθεριάδης Γ., Αλμπάνης, Ελευθεριάδης Λ., Κοβάτσης. Έπαιξαν επίσης και οι Ελευθεριάδης Θ., Μπρέγου, Μιχαηλίδης, Καραγιαννίδης, Παπασυμεών, Ζαρογιάννης, Λέντι, Παρούτογλου

ΚΑΣΤΟΡΙΑ: Κράτσιος, Σίμος, Νίνος, Αντωνιάδης, Petrov, Λαδάς, Damzi, Μηλιάτης, Tahirllari, Astrauskas, Μαντζάνας. Έπαιξαν και οι Μελισσανίδης, Rapo, Γιαρμάς, Πετρίδης, Τράντας, Χασάι